چه نوع عطری مناسب چه فصلی است

چه نوع عطری مناسب چه فصلی است

تاثیر و نقش عطرها مختلف با رایحه‌های متنوع در زندگی افراد بر کسی پوشیده نیست. با استفاده از یک عطر خوب نه تنها می‌توانید احساس بهتری را در فصول مختلف سال تجربه کنید بلکه این انتخاب بیانگر سلیقه و حتی شخصیت شما نیز هست. البته اگر به اینکه چه نوع عطری مناسب چه فصلی است نیز توجه کنید.

رابطه بین انتخاب عطر مناسب و فصول مختلف سال

زمانی می‌توانید در خرید عطر منحصر به فرد موفق شوید که فقط انتخابتان محدود به سلیقه شخصی نباشد. تغییر فصول و دما هوا نیز از موارد موثر بر رایحه و ماندگاری آن‌ها هستند. همانطور که پوشیدن لباس‌های زمستانی در فصل گرما نه تنها نامتعارف است بلکه ممکن است نشاندهنده شلختگی نیز باشد.

استفاده از عطر نیز این گونه است و برای هر فصل، عطری با رایحه متناسب توصیه می‌شود. اگر چه عطرهای زیادی نیز تولید می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها در تمامی فصول استفاده کنید.

در هر فصل دمای هوا تغییر می‌کند که این اتفاق، بر رایحه‌ای که از عطرها به مشام دیگران می رسد موثر است. اگر یک عطر را هم در فصل سرد و هم گرم استفاده کنید مشاهده خواهید کرد که تشدید رایحه آن در فصل گرم اتفاق می‌افتد در حالی که در فصول سرد تبخیر آن به سختی صورت می‌گیرد.

شرکت دارو سلام با تولید محصولات متنوع این امکان را فراهم کرده است که بتوانید با انتخاب عطری خوش بو و متناسب با هر فصل، همچون الماسی در هر جمع بدرخشید.

عطرهای مناسب برای فصل بهار

 شروع سال جدید با فصل بهار نوید داده می‌شود. سرسبزی و طراوتی که در این فصل به چشم می خورد الهام بخش همگان است تا دست از تلاش برنداریم و با انرژی مضاعف، آرمان های خود را دنبال کنیم.

بهترین انتخاب برای عطرهای مناسب این فصل آن‌هایی هستند که رایحه خنک دارند و طراوت و تازگی را برای مشمام اطرافیان به ارمغان می‌آورند.

اغلب عطرهای خوش‌بو و مناسب فصل بهار دارای رایحه گل‌های سنبل، زنبق دره ،مریم و میموسا ( گل قهر و آشتی)، نعناع، ریحان و … هستند. اگر می‌خواهید در سه ماه نخست سال عطری را استفاده کنید که مناسب فصل بهار باشد از انتخاب عطرهای با این سبک رایحه ها اصلا غفلت نکنید.

عطرهای شرکت دارو سلام گزینه بسیار هوشمندانه­ای برای افراد علاقه‌مند به رایحه‌های بهاری هستند که در عین کیفیت، گران قیمت نیز نیستند.

عطرهای مناسب برای فصل تابستان

فصل تابستان یادآور تعطیلات و گرمای فرح بخش برای همگان است. بهتر است در این فصل، عطرهایی که دارای رایحه لیمو، پرتقال، ترنج و گریپ­فروت هستند را استفاده کنید. از دیگر گزینه های مناسب برای فصل گرما و تابستان عطرهایی هستند که تداعی گر طبیعت باشند.

معمولا در این عطر­ها از رایحه‌هایی همچون رایحه سبزه­ها و برگ­های درختان پر­بار تابستان به کار می‌رود که بوی خشکی هوا را می‌دهند.

در یک کلام بهترین انتخاب در این فصل، عطرهایی با رایحه‌های سرد هستند. اگر دوستدار عطرهای با رایحه‌های گل‌های رز و یاس هستید، می‌توانید از آن‌ها در این فصل استفاده کنید.

عطر­های سرد که منجر به انتقال حس تازگی و خنکی می شوند برای فصل بهار نیز توصیه می‌شوند. اگر دوست دارید که با استشمام عطر به یاد طعم میوه­های خنکی مثل هندوانه، خیار و دیگر میوه­های سرد بیفتید از خرید این گروه عطرها غفلت نکنید.

از مشکلات شایع در تابستان، ماندگاری کم عطرهاست برای رفع این مشکل می توانید از عطرهایی که ثبات بیشتری بر پوست دارند استفاده کنید.

شرکت دارو سلام همواره در تلاش است با تولید عطرهای مناسب فصل تابستان که حاوی رایحه‌­های خنک هستند، نه تنها سرمای خوش‌­آیندی را برای شما و اطرافیانتان به ارمغان آورند بلکه با کاهش احساس گرمای محیط به تعادل حس دمایی نیز کمک کند.

عطرهای مناسب برای فصل پاییز

در پاییز نه تنها هوا رو به سردی میرود بلکه می توانید شاهد رقص دسته دسته برگ‌های رنگارنگ در فضای پیرامون باشید. لذتی که از استشمام بوی چوب درختان نم خورده در این فصل احساس می‌شود را نمی‌توان با هیچ چیزی مقایسه کرد.

استفاده از عطرهای گرم چه برای خانم­ها و چه برای آقایان بهترین انتخاب است. این گروه از عطرها با داشتن رایحه‌های چوب صندل، بلوط، کهربا، ادویه­های شرقی، شکلات یا قهوه و وانیل می‌توانند حال و هوای شما را دگرگون کنند.

پس فراموش نکنید عطر­های گرم مختص فصول سرد سال هستند.

شرکت دارو سلام با تولید عطر­های گرم که نه تنها از ماندگاری بالا­یی برخوردار هستند بلکه دارای بهترین و مناسب‌ترین رایحه‌ها نیز هستند می توانند این احساس را در شما تقویت کنند..

عطرهای مناسب برای فصل زمستان

شاید شما نیز از جمله افرادی هستید که عاشق زمستان و سرمای آن هستید. البته کم نیستند افرادی که نه تنها از این سرما فراری‌اند بلکه به شدت از این فصل بیزارند.

بهتر است بدانید چه طرفدار زمستان باشید یا نباشید محبوبترین فصل برای عطرها همین فصل است. دمای پایین هوا در این فصل از تبخیر الکل عطر جلوگیری می‌کند. حتما شما نیز متوجه شده‌اید که ماندگاری و ثبات رایحه عطرها در این فصل مقایسه با تابستان بیشتر است. شاید بتوان دلیل آن را سازگاری بالای این فصل با رایحه‌های سبک و مصنوعی دانست.

از این جهت توصیه می‌شود که بیشتر از عطرهای با رایحه‌های گرم و شرقی استفاده کنید تا بهتر بتوانید تضاد با فضای پیرامون را کاهش بدهید.

عطرهای با رایحه هل، وانیل، دارچین، کهربا، ادویه­جات و … از جمله این گروه عطر‌ها هستند. اگر شما نیز به عطر­هایی که رایحه آن­ها یاد­آور بو­هایی مانند چوب سوخته و خاک هستند علاقه مندید می‌توانید از آن‌ها در فصل زمستان استفاده کنید.

نکاتی در مورد استفاده از عطرها

حتما شما نیز متوجه شده‌اید که یک عطر بر پوست همگان، رایحه یکسانی متصاعد نمی‌کند. نوع ترکیبات شیمیایی بدن افراد، نوع رژیم غذایی و حتی سن اشخاص بر بو عطری که به پوست زده می­شود بسیار موثر است.

همچنین با توجه به اینکه برخی از عطر­های که روغن­های اسانس­دار دارند متناسب با پوست، اثرگذاری دارند. رایحه یک عطر در افراد مختلف، متفاوت است.

اگر می‌خواهید عطری که می‌زنید ماندگاری و ثبات بیشتری داشته باشد حتما به موارد زیر دقت کنید:

نبض‌ها بهترین قسمت بدن برای عطر زدن هستند. گرمای بالای این نقاط و توانایی پخش سریع از جمله دلایل آن است.

بنابر­این می‌توانید عطر را بر گردن، سینه، شانه و مچ دست‌ها اسپری کنید تا رایحه آن مدت طولانی‌تری استشمام شود. یکی از اشتباهات رایج در بین افراد، اسپری کردن عطر به تمام این مناطق است در حالی که بهتر است تنها دو نقطه از بدن مانند گردن و مچ دست را انتخاب کنید.

تمیزی پوست نیز از دیگر موارد مهم است که در رایحه متصاعد شده تاثیر زیادی دارد. پس عطر زدن بعد از استحمام را فراموش نکنید. اسپری کردن عطر در هوا نیز خطاست. بهتر است شیشه عطر با بدنتان در فاصله 7 تا 15 سانتی متری داشته باشد.

سخن آخر

حتما شما نیز در زمان خرید عطر با دیدن محصولات مختلف برندها و تنوع بالای رایحه آن‌ها دچار سردرگمی شده‌اید. زمانی می‌توانید انتخاب و خریدی درست داشته باشید که صرف نظر از مارک و یا ترکیبات آن‌ها از فوت و فن های خرید درست آگاه باشید. خوشبختانه برند دارو سلام برای تمامی افراد متناسب با شخصیت و سلیقه آن‌ها عطرهای متنوعی را تولید کرده است که پاسخگوی نیاز شما در تمامی فصول است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی